Case Study Detail
Language: Polish
 

SNCB LOGISTICS: Firma SNCB Logistics większa dochodowość, efektywność i wydajność dzięki rozwiązaniu Quintiq
 

Company:
 SNCB Logistics
Sector:
 Rail (freight)
Rail Freight Optimization Operational Planning & Scheduling Advanced Planning & Scheduling


NCB Logistics to niezależny operator przewozów kolejowych, działający w ramach belgijskiej grupy SNCB. Założona w 2011 roku firma prowadzi aktywną działalność w 12 krajach, a jej siedziba znajduje się w Brukseli. Oferowane usługi obejmują transport kolejowy, żeglugę śródlądową, transport morski, terminale, magazyny oraz działalność miejscową. Przed wprowadzeniem rozwiązań Quintiq w firmie SNCB Logistics używano osobnych systemów do zarządzania lokomotywami i obsługi harmonogramów pracy maszynistów, a także do planowania zasobów, lokalnych operatorów lądowych oraz tras kolejowych.

W firmie SNCB Logistics potrzebny był jeden system planistyczny do kontroli całego łańcucha produkcji. Po przeprowadzeniu przetargu na ten projekt firma SNCB Logistics wybrała firmy Quintiq i Ab Ovo. Ab Ovo, firma specjalizująca się w przewozach kolejowych oraz zaawansowanych rozwiązaniach do planowania i harmonogramowania (APS), wdrożyła oprogramowanie firmy Quintiq oraz dostosowała rozwiązanie do wymogów klienta w ramach wspólnego projektu o nazwie IRON.

Do tej pory projekt IRON pozwolił uzyskać imponujące wyniki, między innymi zwiększenie zadowolenia pracowników, elastyczności, punktualności i poziomów bezpieczeństwa, a także podniesienie wydajności operacyjnej oraz zoptymalizowanie podejmowania decyzji. Pozwoliło to obniżyć koszty i uzyskać wyższe zyski. Planowane są kolejne usprawnienia.
    
"Dzięki projektowi IRON udało się zwiększyć konkurencyjność naszej firmy. Podejmowane działania wspomagają nas również w realizowaniu misji, którą jest zostanie najbardziej niezawodnym operatorem przewozów kolejowych. Ta inicjatywa to tylko jedno z wielu realizowanych przez firmę SNCB Logistics działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa oraz podniesienia jakości i wydajności świadczonych usług".
Geert Pauwels,
CEO,
NMBS Logistics

read the full case study >>
(external link)